• Kaskader poprawił własny rekord najszybszego przejazdu 1 mili na 2 kołach podczas Festiwalu Szybkości w Goodwood
  • Po 4 latach od ustanowienia poprzedniego rekordu kierowca Nissana Juke NISMO RS uzyskał lepszy czas już za pierwszym podejściem
  • Terry Grant wjechał najnowszym Nissanem Juke na wzgórze Goodwood w 2 minuty i10 sekund

Kaskader Terry Grant pobił własny rekord świata w najszybszym przejechaniu 1 mili na 2 kołach czterokołowym pojazdem - Nissanem Juke w sportowej wersji NISMO RS.

Na Festiwalu Szybkości w Goodwood, który odbył się pod koniec czerwca, Grant miał prawo do 6 prób wjazdu na wzgórze, ale pobił rekord już za pierwszym razem, uzyskując czas 2 minut i 10 sekund.

Nowy wynik przyćmił poprzedni rekord ustanowiony Nissanem Juke na Festiwalu Szybkości w 2011 roku (2 min 55 s) i jest nowym punktem odniesienia w tej wyjątkowej konkurencji.

Ryzykowny przejazd był ukoronowaniem 3 miesięcy treningów i przygotowań kierowcy, z których relację można obejrzeć tu: http://youtu.be/Wic4XmWdPnE. Film z rekordowym przejazdem jest dostępny na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=xsjQ0ArezGQ.

Terry Grant powiedział: „Byłem zszokowany tym, jak szybki okazał się Juke NISMO RS, a skrócenie już i tak znakomitego czasu o 45 sekund jest wręcz nieprawdopodobne".

Poprawienie rekordu z tak dużym zapasem przy pierwszym podejściu było świetnym początkiem weekendu. Liczę na możliwość sprawdzenia, czy uda mi się pokonać ten odcinek jeszcze szybciej".

Juke NISMO RS jest nową, budzącą emocje wyczynową wersją popularnego crossovera Nissana. Samochód powstał z połączenia wyścigowych tradycji marki NISMO z modelem Juke i wyróżnia się wysoką mocą, agresywną stylizacją oraz bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi.

Popisy jazdy na 2 kołach są jedną z wielu atrakcji Festiwalu Szybkości w Goodwood. W tym roku był on również okazją do globalnego debiutu koncepcyjnego Nissana Juke‑R 2.0 - najbardziej ekstremalnej wersji wyczynowego Juke.

W Goodwood Nissan zaprezentował także pozostałe sportowe modele marki, crossovery oraz samochody elektryczne. Na stoisku nie zabrakło też interaktywnych rozrywek. Obecni byli również znani sportowcy pełniący funkcję ambasadorów Nissana, w tym Sir Chris Hoy - kolarz i olimpijczyk, ale także zawodnik startujący w wyścigach samochodowych.

Nissan rozdał też trzy „złote bilety" do swojej pionierskiej GT Academy, w ramach której spośród graczy w Gran Turismo 6 firma będzie starała się wyłonić kolejnych kierowców reprezentujących jej barwy w prawdziwych wyścigach. Najbliższy obóz GT Academy rozpocznie się w Abu Zabi w październiku.

Przez cały weekend fani sportu samochodowego przybyli do Goodwood mogli uczestniczyć w wirtualnych wyścigach rozgrywanych na kolistych stanowiskach PlayStation. Na zwycięzców czekała seria atrakcji.

 

 

 

 

 

Nissan w Europie 

Nissan posiada jedną z najbardziej kompleksowych ofert w Europie spośród producentów samochodów pochodzących z innych kontynentów. Firma zatrudnia ponad 17 600 osób w ramach swoich lokalnych działań w zakresie projektowania, badań i rozwoju, produkcji, logistyki oraz sprzedaży i marketingu. W ubiegłym roku finansowym w zakładach Nissana w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji wyprodukowano ponad 675 000 samochodów, w tym wielokrotnie nagradzane crossovery, samochody małolitrażowe, samochody typu SUV, pojazdy użytkowe oraz samochody elektryczne, takie jak Nissan LEAF, który jest najpopularniejszym samochodem elektrycznym na świecie, a 96% klientów poleciłoby go swoim znajomym. Obecnie Nissan oferuje w Europie aż 23 zróżnicowane i innowacyjne modele pod markami Nissan i Datsun.

@NissanPolska